Współtworzymy, nagrywamy, publikujemy, piszemy jak również wspieramy młodych twórców. Nasze wydawnictwa drukowane, audio czy dvd są oryginalne i niepowtarzalne. Oscylują między wzniosłą duchowością, a jej praktycznym zastosowaniem i przeniesieniem w codzienność. Często łączą ze sobą obszary z pozoru skrajne. Nie brakuje również materiałów archiwalnych, które często dzięki naszym staraniom są digitalizowane i w ten sposób zachowane dla przyszłych pokoleń. Zostając członkiem Instytutu otrzymasz nasze wydawnictwa w specjalnych cenach.

  • Płyty CD

  • DVD

  • Broszury

  • Książki

CD Sadhu Bhavan Mellows Part I

SADHU_BHAVAN_MELLOWS-CD_popr (2)Bahajans by Kenneth R. Valpey (Krsna Ksetra Swami) – autor jest doktorem filozofii Uniwersytetu w Oxfordzie. Zajmuje się głównie badaniami i nauczaniem związanym z teologią waisznawa (hinduizm) i studiami religioznawczymi. Absolwent Graduate Theological Union Berkeley (USA) oraz University of California Santa Barbara (USA). Czynny wykładowca akademicki, na stałe związany z Oksfordzkim Centrum Studiów Hinduistycznych. Wiele podróżuje, wykładał między innymi na: Chińskim Uniwersytecie w Hong Kongu, Bhaktivedanta College w Belgii, Uniwersytecie Florydy, Uniwersytecie w Puli (Chorwacja). Autor wielu książek i publikacji. Utalentowany muzyk, znawca starodawnej poezji bengalskiej twórców takich jak Bhaktivinod Thakur, Narrotama dasa Thakur czy Jayadeva Goswami, który tworzył w sanskrycie. Więcej informacji kliknij tu.

CD Księżycowy Terrorysta

okladka_marcin_miniBallady i poezje Marcina Kreczmera – Marcin Kreczmer “Kalpataru” ur. 1976 r. jak sam mówi o sobie: “Dobijam czterdziestki (w latach kocich to sporo więcej, choć w żółwich to jestem nastolatkiem). Mieszkam w Londynie, pracuję z młodzieżą niepełnosprawną, w wolnym czasie piszę piosenki i rysuję baśniowe ilustracje. W swoich piosenkach śpiewam o rzeczach bliskich mojemu sercu: duchowości, miłości, (anty)polityce.” Niepoprawny optymista, podróżnik, twórca niepokorny o anarchistycznych poglądach. Baczny obserwator rzeczywistości o nieprzeciętnych zdolnościach plastycznych i muzycznych. Nagrań dokonano w warunkach domowych, przez co zyskały na oryginalności. Debiutancka płyta Marcina z pewnością przypadnie do gustu słuchaczom wrażliwym, poszukującym i nie obojętnym na problemy współczesności. CD możesz zamówić wysyłając do nas zamówienie kliknij tu.

CD Tribute to Vaivasvata Manu

1 (3)

„Hare Krishna Looking back over my shoulder… I never wanted to say goodbay” – Tribute to Vaivasvata Manu Das –  Ujmował swoim spokojem, radością, pięknie śpiewał. Zawsze przyjazny, chętny do pomocy, wykształcony muzycznie. Wielu z nas pamięta jak grał i śpiewał. Bhajany i kirtany w jego wykonaniu zawsze przyciągały słuchaczy, a melodyjny głos i doskonałe poczucie rytmu stawiają go w gronie najlepszych w owych czasach wykonawców. Odszedł od nas nagle. Chcąc uhonorować pamięć o Nim wydaliśmy niniejszy zbiór nagrań, bhadżanów i coverów znanych wykonawców. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na ceremonię religijną ku Jego pamięci, którą przeprowadzą indyjscy kapłani podczas naszego najbliższego pobytu w Indiach na przełomie lutego i marca 2016 roku. Zachęcamy Cię do wsparcia naszej akcji zbierania funduszy na ten cel. Możesz pomóc nam w dystrybucji tego unikalnego wydawnictwa, skontaktuj się z nami i zamów CD do dalszej odsprzedaży – kliknij tu.