CD Sadhu Bhavan Mellows part I

Bahajans by Kenneth R. Valpey (Krsna Ksetra Swami) – autor jest doktorem filozofii Uniwersytetu w Oxfordzie. Zajmuje się głównie badaniami i nauczaniem związanym z teologią waisznawa (hinduizm) i studiami religioznawczymi. Absolwent Graduate Theological Union Berkeley (USA) oraz University of California Santa Barbara (USA). Czynny wykładowca akademicki, na stałe związany z Oksfordzkim Centrum Studiów Hinduistycznych. Wiele podróżuje, wykładał między innymi na: Chińskim Uniwersytecie w Hong Kongu, Bhaktivedanta College w Belgii, Uniwersytecie Florydy, Uniwersytecie w Puli (Chorwacja). Autor wielu książek i publikacji. Utalentowany muzyk, znawca starodawnej poezji bengalskiej twórców takich jak Bhaktivinod Thakur, Narrotama dasa Thakur czy Jayadeva Goswami. Bhajana to pieśni pełne oddania, tak zdefiniować można nagrania prezentowane w niniejszym zbiorze. Są rodzajem modlitwy, gloryfikacji Boga, przeplatane mantrami odwołują się do wiecznego związku służenia Bogu – bhakti. Zainteresowanych odsyłamy do  wydawnictwa „Pieśni i Modlitwy Vaisnava Acayów” wydanego przez Jagadhisa dasa (Kraków 2015). CD z bhajanami w wykonaniu Krsna Ksetra Swamiego do nabycia w sprzedaży wysyłkowej. Zamówienia składać można  pisząc na nasz adres: kliknij tu.